ابزار نمای سبک ساختمان – نمای پیش ساخته

ابزار فوق العاده سبک

نمای ساختمان ها از زمان های قدیم از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است، زیرا بخش بزرگی از هویت یک ساختمان را نمای آن تشکیل می دهد و وقتی برای اولین بار به ساختمان نگاه می کنید، نمای ساختمان است که شما را به خود جذب می کند.

این مشکل باعث شده تا در طول سالیان متمادی ابزار و وسایل تزئینی زیادی برای زیباسازی و خاص جلوه دادن خانه ها و ساختمان ها اختراع شود.

نماهای آجری و کاشی یکی از قدیمی ترین انواع نما هستند که در معماری کاربرد فراوانی دارند. نماهای آجری با وجود ظاهر جذابی که داشتند معایب زیادی داشتند و مشکلاتی را ایجاد می کردند. یکی از معایب اصلی این نماها وزن زیاد آنهاست که آنها را برای ساخت ساختمان های بسیار بزرگ یا بلند نامناسب می کند.

علاوه بر این به دلیل وجود فضاهای خالی بین آجرها و تجمع مواد زائد و آلودگی بین آنها، در دراز مدت تیره تر شده و جذابیت خود را از دست می دهند. این مشکلات باعث شد تا از ابزارهای دیگری برای ایجاد نما استفاده شود.

دو مورد از معروف ترین عناصر برای نمای ساختمان که امروزه بیشتر در زمینه ساخت و ساز و معماری مورد استفاده قرار می گیرد، نمای سنگی و سیمانی است. به دلیل زیبایی، استحکام و مقاومت خاص این نماها، بسیاری از معماران و طراحان تمایل زیادی به استفاده از این نماها از خود نشان می دهند.

اما با گذشت زمان کوتاهی از رواج نماهای سنگی، معایب آنها بیشتر نمایان شد و مشخص شد که شاید سنگ ها ابزار مناسبی برای نمای ساختمان نباشند.

سنگ ها با وجود ظاهر خوب و زیبایی برای ساخت هر نوع ساختمانی مناسب نیستند، زیرا قیمت بسیار بالایی دارند و شاید ساخت نما با آن ها اصلا به صرفه نباشد.

یکی دیگر از معایب سنگ ها این است که زود کثیف می شوند. زیرا می توانند ذرات موجود در هوا را به راحتی جذب کنند. این امر باعث تیره شدن آنها به مرور زمان می شود و پس از مدت کوتاهی، معمولاً چند ماه یا چند سال، شاهد از دست دادن زیبایی خود خواهید بود.

یکی دیگر از مشکلات سنگ ها حساسیت بالای آنها به نور خورشید است. اگر سنگ ها در معرض نور خورشید قرار بگیرند به مرور زمان رنگ خود را از دست می دهند و روشن می شوند و دیگر زیبایی سابق خود را ندارند.

با این اوصاف، حتماً متوجه شده اید که هر یک از نماهایی که امروزه و حتی در گذشته به طور گسترده اجرا شده اند، در کوتاه مدت و دراز مدت مشکلاتی را ایجاد می کنند.

با پیشرفت علم و فناوری در زمینه صنعت معماری، راه حل و جایگزین مناسبی برای نما پیدا شده است. ابزارهای تزیینی پیش ساخته که اغلب از پلی اورتان یا پلی استایرن ساخته می شوند، جایگاه ویژه ای در معماری پیدا کرده اند.

مزایای نماهای فوق سبک

ابزار نمای ساختمان بهینا نما سبک نما نسبت به سایر نماها در برابر شرایط مختلف مقاومت بالاتری دارند. به عنوان مثال، این نماها ضد آب هستند و به همین دلیل می توانند برای ساخت خانه در مناطق پرباران مناسب باشند، زیرا باران نمی تواند شکل نماها را تغییر دهد یا کیفیت یا مقاومت آنها را کاهش دهد.

این نماها نیز از آنجایی که وزن آنها کمتر از نماهای آجری، کاشی و سنگی است، نسبت به سایر نماها خطر بسیار کمتری دارند و به همین دلیل وزن ساختمان را افزایش نمی دهند. وزن سبک این نماها مونتاژ و قرارگیری آنها را تسهیل می کند و ساخت ساختمان را سرعت می بخشد.

یکی دیگر از ویژگی های نماهای فوق سبک این است که بر خلاف نماهای سنگی که سنگین هستند و قابل استفاده در ساختمان نیستند، نماهای فوق سبک را می توان بر روی هر نوع ساختمانی استفاده کرد و هیچ خطری ندارد.

نماهای فوق سبک نیز از نظر هزینه و هزینه بسیار ارزانتر و مقرون به صرفه تر از سایر نماها هستند و در ساخت هر نوع ساختمانی و در هر نوع محیط و مکانی قابل استفاده هستند. قطعاً می توان ادعا کرد که هزینه نماهای فوق سبک در مقایسه با کاربردها و مزایای آنها بسیار مقرون به صرفه است.

یکی دیگر از جذابیت های نماهای فوق سبک، تنوع ظاهری آنهاست. با کمک ابزارهای دید اولترا استایل می توانید هر نوع نمایی اعم از نماهای رومی و همچنین نماهای کلاسیک را که از معروف ترین و محبوب ترین نماها هستند پیاده سازی کنید.

در نتیجه می توان گفت ابزارهای نما فوق سبک با طرح های بسیار متنوع، قیمت ارزان و مقرون به صرفه، وزن سبک و همچنین مقاومت بالا و مقاومت در برابر آب می توانند بهترین انتخاب شما برای نماسازی باشند.

بهینا نما تولید کننده انواع نمای ساختمان در تهران میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید